اجرای آبنما

 

یکی از بناهای قدیمی و محبوب در بین معماران ایرانی، "آبنما" نام دارد. این بنای تاریخی، در بسیاری از معماری های گذشته کشور، دیده می شود. آبنما، در واقع یک مسیر خروجی برای آب به شمار می رود و باعث زیباتر شدن محیط اطراف خود، خواهد شد. برای اجرای آبنما، از سنگ های ورقه ای و لاشه استفاده می شود. این سنگ ها دارای ظاهری بسیار زیبا و طبیعی هستند؛ لذا می توانند در هماهنگی با سایر عناصر طبیعی، به خوبی مورد استفاده قرار گیرند. سنگ هایی همچون: سنگ لاشه، سنگ ورقه ای مشکی میگون، سنگ ورقه ای مشکی مشهد، سنگ مالون و انواع دیگر آنها، می توانند گزینه های مناسبی جهت طراحی و اجرای آبنما، باشند. استفاده از آبنما تنها مختص به بناها و معماری های گذشته نیست؛ بلکه از طراحی و اجرای آبنما در فضاهای سبز، اماکن تفریحی و توریستی، پارک ها و میدان های شهر، ساختمان های اداری و مسکونی، نیز استفاده خواهد شد. ویژگی های بخصوص سنگ های ورقه ای و لاشه مورد استفاده برای اجرا و طراحی آبنما (همچون: تنوع رنگی این سنگ ها، مقاومت بالا و قیمت مناسب آنها) باعث شده است تا در اغلب موارد تنها انتخاب مناسب برای اجرای این سازه ی زیبا، این سنگ ها باشند. از طرفی، سنگ لاشه در واقع به سنگی اطلاق می شود که دارای برش های طبیعی باشد و تحت تراشکاری، قرار نگرفته باشد. لذا استفاده از چنین سنگ هایی که نچرال هستند، باعث ایجاد ریتم یکنواخت بین آبنما و طبیعت اطراف آن، خواهد شد.

فرایند اجرای آبنما

شاید مهم ترین مرحله در فرایند طراحی و اجرای آبنما، انتخاب نوع سنگ مورد استفاده باشد. در این رابطه بهتر است به افراد متخصص در زمینه ی خرید و فروش انواع سنگ لاشه و ورقه ای، مراجعه نمایید، تا بتوانید از دانش و تجربه ی آنها در جهت انتخاب بهترین سنگ ممکن، استفاده کنید. همچنین مراجعه به مراکز معتبر خرید و فروش سنگ لاشه نیز می تواند در انتخاب سنگ مناسب، بسیار موثر باشد. لذا در صورتی که قصد دارید برای اجرا و طراحی آبنما اقدام نمایید، به شما پیشنهاد می کنیم به سنگ عزیزی مراجعه نموده و از بهترین خدمات ارائه شده در زمینه ی خرید و فروش انواع سنگ ورقه ای، بهره مند شوید.

اجرای بدنه و نمای ویلا

یکی از کاربردهای سنگ های لاشه و ورقه ای، اجرای بدنه و نمای ویلا می باشد. این سنگ ها را در رنگ های متنوع و اندازه های مختلف، تهیه نموده و مورد استفاده قرار می دهند. برای اجرای بدنه ویلا، باید از سنگ هایی که دارای مقاومت به نسبت بیشتری هستند استفاده نمود، زیرا قرار گرفتن در معرض تغییرات آب و هوایی و عوامل مخرب فیزیکی، می تواند باعث ایجاد آسیب و تخریب سنگ های بکار برده شده در بدنه ی ویلا، شود. در عوض، برای اجرای دکور درون ساختمان همچون: اجرای انواع شومینه، اجرای دیوارهای تزئینی و اجرای کف، می توان از سنگ هایی استفاده کرد که دارای ظرافت بیشتری بوده و تنوع رنگی بالاتری دارند.

اجرای کف با سنگ لاشه

اجرای سنگفرش معابر، پارک ها و فضاهای سبز، اجرای کف محوطه های ساختمانی مسکونی و اداری، اجرای کف انواع راه پله و همچنین اجرای کف ساختمان ها، از جمله کاربردهای استفاده از سنگ های لاشه به شمار می رود. سنگ لاشه به دلیل اندازه های متنوع، مقاومت بالا و برش های طبیعی، جز بهترین انتخاب های ممکن برای اجرای انواع کفپوش و سنگفرش، می باشد.